logo Fargesia-firma ogrodnicza z mazowsza

kompleksowe usługi ogrodnicze

Dlaczego wykonanie systemu warto powierzyć fachowcom?

Montaż instalacji nawadniającej można wykonać samodzielnie. Jeśli jednak nie dysponujemy wystarczającą wiedzą oraz praktyką, szanse na wykonanie dobrej instalacji maleją. Podstawą jest dobry projekt instalacji. Równie ważne jest jednak staranne wykonanie. Na każdym etapie realizacji nawadniania ogrodowego na niedoświadczonych instalatorów czyha wiele pułapek. Uniknięcie wszystkich błędów będzie nie tylko czasochłonne, ale również bardzo trudne.

Na co należy zatem zwrócić szczególną uwagę?
Podstawowe dane: ciśnienie i wydajność źródła wody to parametry istotne przy projektowaniu instalacji. Na ich podstawie wydzielane są poszczególne sekcje, dobierane średnice rur i określone rodzaje zraszaczy. Aby nie było przykrych niespodzianek należy policzyć straty ciśnienia w elektrozaworach, rurach oraz na złączkach i upewnić się, że będzie ono wystarczające dla optymalnej pracy zraszaczy, również tych na końcu linii wszystkich sekcji.
Jest wiele reguł dotyczących rozplanowania zraszaczy i łączenia grupy zraszaczy w poszczególne sekcje. Generalnie należy unikać łączenia zraszaczy różnych typów (mają różne wydatki wody i nieco różniące się optymalne ciśnienie pracy) w ramach jednej sekcji. Należy również unikać łączenia w ramach jednej sekcji obszarów o odmiennym nasłonecznieniu. Warto przy projekcie instalacji nawadniającej uwzględnić także ukształtowanie terenu oraz obecność dużych drzew, które będą w sporym promieniu wysuszać teren i tam zapotrzebowanie na wodę będzie większe. Przy zraszaczach rotacyjnych nie należy również łączyć w ramach jednej sekcji zraszaczy o bardzo odmiennych kątach pracy. Chodzi o to aby wszystkie fragmenty ogrodu były dobrze podlane, a ściślej rzecz ujmując aby wszystkim roślinom zapewnić odpowiednią dla nich ilość wody.
wstecz Powrót do systemy nawadniające

montaż profesjonalnych systemów nawadniania
W temacie systemów nawadniających warto przeczytać jeszcze:
elementy systemu Z jakich elementów składa się system nawadniający ogród?
abc podlewania Jak działa system nawadniający?
fachowiec Dlaczego wykonanie systemu warto powierzyć fachowcom?
koszt nawadniania ile kosztuje system nawadniający?
warszawa Systemy nawadniające instalujemy w Warszawie i okolicach.
referencje Referencje-opinie klientów z 2011r
szybkie przejście do bambusówBambusy ogrodowe
Copyright © 2007-2015 FARGESIA-zakładanie ogrodów | Warszawa, mazowieckie | mapa serwisu | e-mail: info@fargesia.pl