logo Fargesia-firma ogrodnicza z mazowsza

kompleksowe usługi ogrodnicze

Etapy realizacji ogrodu:

Inwentaryzacja Inwentaryzacja
Istotny etap, w którym projektant zbiera informacje o terenie i oczekiwaniach klienta. Inwentaryzacja stanu istniejącego jest poparta dokumentacją fotograficzną i obejmuje zarówno obecne w terenie budynki jak też roślinność.
Projekt Projekt ogrodu
Nie można pominąć znaczenia projektu dla końcowego wizerunku ogrodu. Rolą architekta krajobrazu jest odkrycie rzeczywistych potrzeb i upodobań klienta. Wymaga to dobrej komunikacji z inwestorem, ale też zaufania inwestora do projektanta.
Porządkowanie terenu Porządkowanie terenu
Zanim przystąpimy do realizacji samego projektu należy przygotować teren, w szczególności usunąć gruz i resztki po budowie. Przed zakładaniem ogrodu powinny być wykonane wszystkie prace ziemne i budowlane, tj. przyłącza instalacji, tynk zewnętrzny budynku, nawierzchnie itp. Przygotowanie obejmuje też zwykle karczowanie zbędnej roślinności i odchwaszczenie terenu.
budowle ogrodowe Pierwszy etap: instalacje i architektura
Faza ta obejmuje wykonanie wszystkich elementów stałych, tj nawierzchnie ogrodowe, oczko wodne, elementy tzw. małej architektury ogrodowej, a także instalację nawadniającą i oświetlenie. Zwieńczeniem tego etapu są obrzeża odzielające trawniki od rabat.
sadzenie roślin i zakładanie trawników Drugi etap: rośliny i trawnik
W tym etapie inwestycji pojawia się roślinność: nasadzenia drzew i krzewów oraz rabat bylinowych. Obszary pod roślinnością mogą w wybranych miejscach zostać wyścielone matą ściółkującą i wykorowane. W ostatniej kolejności zakładane są trawniki.
szybkie przejście do bambusówBambusy ogrodowe
Copyright © 2007-2015 FARGESIA-zakładanie ogrodów | Warszawa, mazowieckie | mapa serwisu | e-mail: info@fargesia.pl