logo Fargesia-firma ogrodnicza z mazowsza

kompleksowe usługi ogrodnicze

Trawniki z rolki i z siewu

Założenie trawnika to wbrew pozorom spore przedsięwzięcie. Efekt końcowy zależy w dużej mierze od właściwego przygotowania terenu pod trawnik, który bez względu na sposób zakładania powinien być odchwaszczony, a podłoże wzruszone, wyrównane i w odpowiednim stopniu ubite. W wielu przypadkach zaleca się też dowiezienie żyznej ziemi pod trawnik, tzw. czarnoziemu, a na glebach bardzo przepuszczalnych, piaszczystych, dodatkowo cienką warstwę podkładową z mady. Zabezpieczy ona przed zbyt szybkim wypłukiwaniem się żyznej ziemi i substancji pokarmowych. W przypadku trawników wysiewanych zaleca się dodatkowo przykrycie nasion odpowiednim podłożem ogrodniczym.

Trawnik z siewu daje dekoracyjny efekt najwcześniej po czterech tygodniach od wysiania, a możliwość pełnego użytkowania znacznie później. Jesteśmy też zobligowani do przestrzegania dogodnego czasu wysiewu. Najlepszym terminem jest okres wiosenny - od kwietnia do połowy maja oraz jesienny - od połowy sierpnia do końca września. Dodatkowym mankamentem jest większe ryzyko skiełkowania chwastów. Niewątpliwym atutem tego sposobu są jednak niższe (niż w wypatku trawy z rolki) koszty wykonania.

Trawnik z rolki daje dekoracyjny efekt rozrośniętej, gęstej darni i możliwość użytkowania od razu po ułożeniu. Przez dwa pierwsze tygodnie nie wskazane jest jednak bardzo intensywne eksploatowanie trawnika. Trawa z rolki może być układana właściwie przez cały sezon wegetacyjny. Należy w miarę możliwości unikać upalnych, letnich dni. Trawnik z rolki będzie jednak droższy, co wynika przede wszystkim z wyższych kosztów materiału.

Zakładamy zarówno trawniki z siewu jak również z rolki. Stosujemy nasiona firmy rolimpex, oraz trawę w rolce z roltrawu.

Rolltraw Rolimpex

gęsty zielony trawnik
szybkie przejście do bambusówBambusy ogrodowe
Copyright © 2007-2015 FARGESIA-zakładanie ogrodów | Warszawa, mazowieckie | mapa serwisu | e-mail: info@fargesia.pl